Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się


Jak unikać odparzeń u osoby leżącej? 

Czy masz osobę chorą, która ma trudności z poruszaniem się spowodowane np.: przez udar, wylew lub chorobę Parkinsona? Zależy Ci na tym, aby w odpowiedni sposób pielęgnować ją? Koniecznie zastosuj profilaktykę przeciwodleżynową, która polega na stosowaniu właściwych środków i metod pozwalających na zapobieganie powstawaniu bolesnych odparzeń oraz zmian martwiczych. Odleżyny mogą obejmować naskórek, głębszą warstwę skórną, tkankę podskórną oraz mięśnie i kości. Mogą pojawić się nawet w ciągu 2-3 godzin pozostawania bez ruchu. Jednym ze sposobów na zapobieganiem im jest stosowanie akcesoriów do tego: poduszek przeciwodleżynowych oraz materacy przeciwodleżynowych oraz odpowiednich kosmetyków np: kremów I maści na odparzenia. 

 

Materace przeciwodleżynowe – wygodny sen osoby chorej 

Występują w naszym sklepie online z akcesoriami medycznymi dwa rodzaje materaców przeciwodleżynowych: bąbelkowy i rurkowy. Obydwa modele są wytrzymałe i łatwe w obsłudze, jednak różnią się od siebie. Materace przeciwodleżynowe bąbelkowe są polecane dla osób, u których występują lekkie odleżyny I stopnia. Materace przeciwodleżynowe rurkowe mają zapobiegać odleżynom II stopnia i większego. Zalecane są dla osób, które są całkowicie unieruchomione np. z powodu paraliżu lub śpiączki. Na napompowany materac przeciwodleżynowy można położyć prześcieradło lub matę przeciwodleżynową. 

 

Poduszki przeciwodleżynowe – zadbaj o swój komfort 

Poduszki przeciwodleżynowe są przeznaczone dla osób, które są narażone na występowanie zmian odleżynowych. W zależności od stopnia zaawansowania powstałych odleżyn, dostępne są różne rodzaje poduszek. Okrągła poduszka z otworami zapobiega hemoroidom, najczęściej jest stosowana u osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Poduszki piankowe i żelowe są zalecane dla osób, które nie mają jeszcze zmian na skórze lub zmiany są niewielkie Charakteryzują się strukturą z wypustkami, usprawnione są procesy krążenia krwi i odciążony ciężar ciała. Poduszki dmuchane, pneumatyczne są jednymi z najlepszych i najdroższych modeli. To model, który składa się z komór, które są wypełnione powietrzem i powodują naprzemienne przemieszczanie się powietrzem. Podobnie jak pozostałe modele, ten model jest również pomocny podczas leczenia hemoroidów. 

Sprawdź poduszki przeciwodleżynowe i materace przeciwodleżynowe i wybierz produkty dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obejrzyj także produkty dostępne w pozostałych kategoriach sklepu internetowego z akcesoriami medycznymi.