Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się


Pomoce kąpielowe - akcesoria dla niepełnosprawnych 

Łazienka, urządzana z myślą o korzystaniu przez osoby niepełnosprawne powinna być wyposażona w niezawodne, atestowane pomoce łazienkowe, pozwalające bezpiecznie, samodzielnie i komfortowo korzystać z jej wyposażenia osobom z utrudnionym, samodzielnym poruszaniem się. Pomoce kąpielowe pozwalają osobie chorej lub starszej swobodnie korzystać z łazienki, zachować zdolność do samodzielnego wykonania toalety całego ciała, a opiekunowi ułatwiają codzienną pracę. 

Pomoce łazienkowe są akcesoriami wyposażenia, przeznaczonymi do zastosowania w pomieszczeniach, z których korzystają osoby z ograniczoną ruchomością fizyczną, a więc poruszające się o kulach lub na wózku inwalidzkim. Łazienka osoby niepełnosprawnej powinna zatem zostać wyposażona w takie sprzęty jak uchwyty łazienkowe, krzesełko lub taboret prysznicowy, ławkę nawannową (jeżeli zamiast prysznica w pomieszczeniu zamontowano wannę). Pomoce kąpielowe w łazience dla niepełnosprawnych pozwalają zachować samodzielność osoby niepełnosprawnej fizycznie. Dzięki pomocom kąpielowym, takim jak uchwyty i poręcze prysznicowe, zestawionym z krzesełkiem prysznicowym, matą antypoślizgową oraz uchwytami i poręczami, zamontowanymi obok kabiny osoba starsza oraz o utrudnionej ruchomości może cieszyć się niezależnością.  

 

Uchwyty i poręcze łazienkowe - równowaga i stabilność!  

Uchwyty łazienkowe są akcesoriami, wykonanymi najczęściej ze stali nierdzewnej, montowanymi do ściany na odpowiedniej wysokości, w bezpośrednim sąsiedztwie sanitariatów. Poręcze stosuje się najczęściej obok miski sedesowej, umywalki, wanny oraz wewnątrz kabiny prysznicowej. Pomoce łazienkowe, montowane na stałe cechuje odporność na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne. Wyróżniają się niezawodnością i trwałością. Stylowe, nowocześnie prezentujące się pomoce łazienkowe doskonale sprawdzają się w łazience oraz w innych pomieszczeniach, takich jak przedpokój, kuchnia, pokój osoby niepełnosprawnej.  
 

Krzesło i taboret kąpielowy - zadbaj o własny komfort  

Krzesła łazienkowe są niezbędnym elementem wyposażenia łazienki osoby starszej oraz o ograniczonej sprawności fizycznej. Ich zaletą, poza zapewnieniem komfortu i bezpieczeństwa podczas samodzielnej kąpieli jest możliwość łatwej zmiany miejsca ustawienia. Poręczne, a zarazem stabilne, antypoślizgowe taborety kąpielowe świetnie sprawdzają się zarówno w kabinie prysznicowej jak i w pomieszczeniu łazienkowym, pozwalając odpocząć przy wykonywaniu takich czynności jak przebieranie się, sprzątanie, przygotowywanie prania. Wśród szeroko dostępnych produktów dostępne są modele z regulowanym oparciem, obrotowe oraz składane, zapewniające bezpieczeństwo i niezawodność.  

 

Ławka do wanny - zapewnij sobie bezpieczeństwo 

Korzystanie z wanny przez osobę niepełnosprawną i starszą nie jest prostą czynnością, zwłaszcza biorąc pod uwagę czynność wchodzenia i wychodzenia z wanny. Poza poręczami w okolicy sanitariatu zdecydowanie przyda się ławka do wanny, eliminująca ryzyko urazu oraz zapewniająca komfort i stabilność utrzymania pozycji siedzącej bez konieczności siedzenia na dnie wanny i utrudnionego podnoszenia się po kąpieli.