Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się


Łóżko dostosowane do potrzeb osoby niepełnosprawnej - łóżko rehabilitacyjne 

Łóżka rehabilitacyjne stanowią nieocenione wsparcie dla osób niepełnosprawnych, a także wszystkich posiadających trudności z samodzielnym funkcjonowaniem. W opiece pozwalają na odciążenie określonych partii ciała, zwiększając tym samym komfort pacjenta. Podstawową rolą łóżek rehabilitacyjnych jest możliwość dostosowania pozycji chorego do aktualnych potrzeb, ograniczając tym samym wysiłek wkładany przez opiekuna. 

Modele dostępne w naszym asortymencie sprawdzą się zarówno w przypadku użytku domowego, jak również do specjalistycznych placówek medycznych i opiekuńczych.  

 

Łóżka rehabilitacyjne i ich funkcje 

Łóżko medyczne ma na celu zapewnienie maksymalnego komfortu osobom niezdolnego do samodzielnego funkcjonowania. W porównaniu ze standardowymi egzemplarzami wyróżnia je możliwość regulacji, dostosowując pozycję chorego do aktualnego działania. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie pacjenta do codziennych czynności, takich jak spożywanie posiłków bądź podawanie leków. Mechanizmy dopasowujące pozycję leża, zagłówka i innych elementów niosą korzyści nie tylko dla chorego. Łóżko dla seniora z zabezpieczeniem to również odciążenie opiekuna, który nie musi wkładać zwiększonego wysiłku w zmianę pozycji pacjenta. 

Łóżko dla osoby niepełnosprawnej wyposażone jest w specjalne zabezpieczenia, wyróżniające je na tle standardowych modeli. Barierki umiejscowione przy bokach gwarantują skuteczną ochronę przed ewentualnym upadkiem chorego. Zastosowane zabezpieczenia można obniżać bądź demontować - zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Łóżko dla seniora zaopatrzone jest również w kółka, pozwalające na bezproblemowy transport chorego.
 

Łóżka rehabilitacyjne - dla kogo?

Wysokie łóżko dla seniora stanowi doskonałe rozwiązaniem w przypadku domowej opieki nad osobą niezdolną do samodzielnego funkcjonowania. Oferowane przez nas modele sprawdzą się w również w szpitalach, hospicjach i innych placówkach medycznych. 

Z łóżka rehabilitacyjnego skorzystają niepełnosprawni, a także osoby, które częściowo utraciły pełną sprawność na skutek choroby bądź wypadku. 

 

Łóżka rehabilitacyjne - elektryczne i manualne 

Na rynku dostępne są dwa rodzaje łóżek rehabilitacyjnych. Modele elektryczne pozwalają na unoszenie części tułowia i kolan za pomocą dedykowanego pilota. Regulacja pozycji nie wymaga w tym przypadku żadnego wysiłku fizycznego, co ma szczególne znaczenie w przypadku chorego w ciężkim stanie. W przypadku utrudnionej współpracy z opiekunem, łóżko elektryczne stanowi najlepsze rozwiązanie. Łóżko rehabilitacyjne elektryczne daje często więcej możliwości dostosowania pozycji pacjenta w stosunku do modeli manualnych. Dołączony pilot daje choremu większe poczucie niezależności, co pozytywnie wpływa na codzienne samopoczucie. Łóżko elektryczne do sypialni sprawdzi się również w przypadku pacjentów otyłych, odciążając tym samym pracę opiekuna. 

Łóżka manualne funkcjonują na zasadzie ręcznej regulacji poszczególnych mechanizmów. Brak siłowników elektrycznych przekłada się na niższą cenę, co stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób z ograniczonym budżetem. Łóżka manualne odznaczają się solidną metalową konstrukcją, wysięgnikiem, a także regulacją sekcji pleców za pomocą mechanizmu zapadkowego. W stosunku do modeli elektrycznych cechują się niższą wagą, dzięki czemu stanowią modele łatwy w transporcie. 

 

Pełny asortyment dostępny w naszym sklepie!

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty łóżek rehabilitacyjnych, regulujących pozycję chorego zgodnie z aktualnymi działaniami. Nasze modele zostały szczegółowo sprawdzone, dostosowując mechanizmy do indywidualnych potrzeb pacjenta. 

W przypadku wątpliwości związanych z wyborem odpowiedniego egzemplarza zapraszamy do kontaktu!