Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
 • Zaloguj się
  Zaloguj się
 • Zarejestruj się


Ortezy I stabilizatory nadgarska i dłoni 

W naszym życiu mogą przydarzyć się różne nieszczęśliwe sytuacje, które spowodują naszą kontuzję. Może to być niefortunny upadek, podnoszenie ciężarów, uprawianie sportu. Wiele różnych sytuacji może zakończyć się nieprzyjemnym urazem bądź kontuzją nadgarstka. W takich sytuacjach bardzo przydatne, a nieraz nawet konieczne, mogą okazać się ortezy, stabilizatory nadgarstka i dłoni. Często z tymi problematycznymi sytuacjami mogą zmagać się sportowcy, tak naprawdę z wielu różnych dziedzin. Najczęściej jednak między innymi: tenisiści, pingpongiści, snowboardziści, narciarze. Problemy te objawiają się najczęściej poprzez trudności w poruszaniu ręką oraz silnym bólem w okolicach nadgarstka i dłoni. Niezwykle ważne jest zatem, aby orteza i stabilizator nadgarstka były starannie wykonane oraz cechowały się doskonałą zgodnością z anatomią człowieka. Oferowane przez nas produkty należą do renomowanych marek cechujących się najwyższą jakością wykonania. Orteza na rękę musi być odpowiednio dopasowana, aby tym samym pomóc w rekonwalescencji pacjenta, a także zapewnić odpowiednią ochronę miejsc wrażliwych. Oferowane przez nas stabilizator ręki, orteza na palce, orteza na kciuk są stosowane na co dzień przez sportowców. Często są stosowane przez zawodowców jako rozwiązanie profilaktyczne, które ma zapobiec potencjalnej kontuzji bądź urazowi. 

 

Orteza na nadgarstek - zalety stosowania stabilizatorów 

Różnego rodzaju urazy w obrębie stawów najczęściej zdarzają się u osób uprawiających różnego rodzaju sport. Są one przydatne jednakże nie tylko podczas rekonwalescencji, ale także warto stosować je profilaktycznie. Stabilizator nadgarstka sprawdza się doskonale, ponieważ usztywnia staw, sprawiając tym samym, że musi pozostać w prawidłowej pozycji. Tym samym powoduje zmniejszenie ryzyka jego wykręcenia podczas niewłaściwego chwytu albo nieprzemyślanego ruchu. Ortezy i stabilizatory pozwalają na skuteczne niwelowanie dolegliwości związanych z bólem oraz przyśpieszają regenerację uszkodzonych ścięgien, kości i mięśni. Orteza na nadgarstek czy pozostałe ortezy i stabilizatory poprzez ich stosowanie umożliwiają powrót do optymalnej sprawności w relatywnie szybkim tempie.  

 

Stabilizator nadgarstka - funkcje 

Stabilizatory i ortezy mają różne funkcje, które są zależne między innymi od różnych ich rodzajów. Możemy wymienić między innymi następujące rodzaje: 

 • Ortezy stabiluzujące - są one profesjonalnym sprzętem medycznym. Ze względu na to, że pozwalają unieruchomić dany staw prawie całkowicie, głównie znajdują zastosowanie przy większych urazach. 
 • Opaski magnetyczne - są zapinane na magnes. Znajdują swoje zastosowanie głównie przy lekkich urazach oraz profilaktyce.  
 • Opaski elastyczne - dostępne w praktycznie każdym sklepie ze sprzętem sportowym. Są zapinane na rzepy. Najczęściej stosowane profilaktycznie oraz przy lekkich urazach. 
 • Opaski z miejscem na kciuk - posiadają tę szczególną cechę, że poza nadgarstkiem stabilizują także dłoń. Zazwyczaj stosuje się je w przypadku zespołu cieśni kciuka lub nadgarstka, a także przy innych urazach stawu kciuka i nadgarstka. 


Orteza na palce, kciuk - zastosowanie 

Ortezę na palce oraz kciuk zaleca się stosować między innymi w przypadku: 

 • chęci zregenerowania tkanki nadgarstka oraz kciuka 
 • zmian reumatycznych lub zwyrodnieniowych stawu nadgarstkowo-śródręcznego kciuka 
 • zapalenia i urazu wiązadeł śródręczno-paliczkowych kciuka 
 • umiarkowanych i lekkich dolegliwości bólowych kciuka 
 • po przebytym urazie przedramienia oraz stawu promieniowo nadgarstkowego 
 • niestabilności i zniekształceń stawów nadgarstka i kciuka 
 • przebycia zabiegu operacyjnego rekonstrukcji mięśni, kości, wiązadeł kciuka lub ręki