Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się


Pomoc w codziennym użytkowaniu dla Twojego dziecka 

Kula inwalidzka to prosty, ale niebywale przydatny sprzęt medyczny, idealny do pomocy w codziennym użytkowaniu w przypadku powrotu do zdrowia po urazach kończyn dolnych, czy innych schorzeniach. Doceniają je osoby starsze, które mają większy problem w utrzymaniem stabilności. Ale również dużo młodsze osoby - dzieci, które muszą sięgać po kule ortopedyczne. Na rynku dostępna jest spora oferta przeróżnych kul o różnych specyfikacjach - kule łokciowe, kule pachowe, aluminiowe itp. Zatem jakie wybrać odpowiednie kule inwalidzkie dla dzieci i na co zwracać uwagę przy zakupie? Tu może okazać się przydatny poniższy artykuł.  

 

Kule ortopedyczne dla dzieci - zastosowanie 

Najczęściej rodzice decydują się na zakup kuli do chodzenia dla swojej pociechy po przeróżnych złamaniach czy zwichnięciach kończyn dolnych, ale nie tylko. Znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie, gdyż odciążają chorą kończynę i stawy, nie obciążając zarazem bardziej pozostałych części ciała - co znacznie zmniejsza dyskomfort, jeśli nie ból, podczas poruszania się. Dzięki kulom ortopedycznym użytkownik odzyskuje część samodzielności - może bezpiecznie wyjść z domu. Zwiększają stabilność korpusu, zmniejszając ryzyko wywrócenia się. Dla ruchliwych i ciekawych świata dzieci jest to aspekt kluczowy nie tylko dla ich ogólnego samopoczucia, ale i ogólnego rozwoju.  

Mimo możliwości stosowania kul ortopedycznych dla dorosłych, zaleca się stosowanie przez malucha kul dedykowanych dzieciom. Dlaczego? Kule ortopedyczne dla dzieci dużo lżejsze, dostosowane do wzrostu i wagi dziecka i, co pewnie dla każdego małoletniego będzie ważne, jest możliwość wybrania kolorowej kuli.  

 

Jak wybrać kulę ortopedyczną dla dziecka? 

Pierwszym wyborem przed jakim staną opiekunowie, to wybór między kulą pachową, a kulą łokciową. Kule pachowe są zalecane wyłącznie wtedy, gdy pacjent nie może bezpiecznie opierać ciężaru na dłoniach. Zdecydowanie wygodniejsze i bardziej intuicyjne dla dziecka w użytkowaniu będzie kula łokciowa. Są lekkie i wytrzymałe zarazem (warto zwrócić uwagę, by były wykonane z aluminium, najlepiej pokryte środkiem antykorozyjnym). Najważniejszy w wyborze i tak jest wzrost - ręka, trzymając pewnie uchwytu, powinna być lekko zgięta, a sylwetka wyprostowana. Jak wiadomo, dzieci szybko rosną, dlatego warto zastanowić się nad możliwością wysokości. Kula ortopedyczna z regulacją wysokości będzie rozsądnym rozwiązaniem - do wyboru mamy regulację teleskopową i skokową. Ta pierwsza pozwoli precyzyjniej ustawić wysokość pacjenta, natomiast ta druga posiada przeskoki co 2-3 cm, więc nie będzie tak dokładna. Oprócz tego, dobrze jest gdy uchwyt w kuli do chodzenia ma anatomicznie dopasowany kształt, bo zapewnia większą wygodę, a także nasadkę gumową na kuli inwalidzkiej, bo zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się ma mokrych czy zamarzniętych powierzchniach.  

Wybór odpowiedniej kuli ortopedycznej dla dzieci może być wyzwaniem. W bogatej ofercie naszego sklepu każdy klient znajdzie produkt, który sprosta jego oczekiwaniom.