Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się

 

Niezbędny sprzęt dla osoby niepełnosprawnej 

Wózek inwalidzki czasami bywa koniecznym sprzętem dla osób niepełnosprawnych, starszych lub po wypadku. Często osoby starsze w następstwie wypadków tracą możliwość swobodnego poruszania się. Należy wtedy sięgnąć po pomoc i pomyśleć o zakupie dla nich wózka inwalidzkiego. Należy pamiętać, że podstawowy wózek inwalidzki ręczny, a także wózek inwalidzki dla dzieci można kupić, korzystając z dofinansowania Narodowego Funduszu Zdrowia. 

 

Wózek inwalidzki manualny - co należy o nim wiedzieć 

Wózek inwalidzki manualny służy do transportu osób niepełnosprawnych, które nie są w stanie samodzielnie się poruszać. Może być używany zarówno w domu, jak i poza nim. Wózki stworzone są tak, aby ich kształt ułatwiał samodzielne poruszanie się. Używanie wózka inwalidzkiego ma za zadanie poprawić komfort życia osób starszych, niepełnosprawnych lub po kontuzjach uniemożliwiających im samodzielne poruszanie się. Odpowiedni wózek powinien posiadać ergonomiczny kształt i prostą konstrukcję. Wózki dostępne na rynku dostosowane są do większości osób z niego korzystających. 

 

Wózek inwalidzki ręczny - o czym należy pamiętać 

Wybierając wózek inwalidzki ręczny, należy zwrócić uwagę na jego wagę. Wózek powinien być lekki, aby jego prowadzenie było łatwe. Lekkość wózka pozwala na jego komfortowe używanie zarówno przez osobę na wózku, która samodzielnie go prowadzi, jak i przez osoby jej pomagające. Każdy wózek inwalidzki powinien posiadać wygodne siedzisko, a dodatkowym atutem są regulowane poszczególne elementy, takie jak podłokietnik, podnóżek czy środek ciężkości. Dostępne na rynku wózki inwalidzkie ułatwiają poruszanie się po różnych nawierzchniach, zapewniając przy tym bezpieczeństwo. Wózki powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości, aby służyły przez wiele lat. 

 

Wózek inwalidzki składany - komfort w podróży 

Wybierając wózek warto zwrócić uwagę na wózek inwalidzki składany, który pozwala osobom poruszającym się na wózku komfortowe podróżowanie. Charakteryzuje się łatwością składania oraz zajmuje mało miejsca. Wózek inwalidzki składany zapewnia mobilność i sprosta oczekiwaniom osób ceniących sobie niezależność. Wózki składane łatwo zmieścić w bagażniku samochodu, ponieważ zajmują niewiele miejsca. Posiadają szerokie siedzisko, które zapewni wygodę użytkowania, a także stabilną ramę i amortyzatory, które odpowiadają nie tylko za wygodę, ale również bezpieczeństwo podczas używania. Dodatkowo w naszym sklepie posiadamy wózek inwalidzki aktywny, który wspiera rehabilitację osób na nim się poruszających. Wszystkie dostępne wózki posiadają wymagane certyfikaty gwarantujące ich bezpieczeństwo i najwyższą jakość.  

 

Wózek inwalidzki ręczny - dodatkowe wyposażenie 

Niezależnie od tego czy wybieramy wózek inwalidzki dla osoby starszej, wózek inwalidzki spacerowy czy wózek inwalidzki aktywny warto zastanowić się, jakie elementy dodatkowe mogą się nam przydać. Wózek można doposażyć zarówno w elementy ułatwiające codzienne funkcjonowanie, takie jak torba na najpotrzebniejsze rzeczy czy koszyk na zakupy wspierający codzienne funkcjonowanie. Dostępne są również poduszki na wózek inwalidzki, które zapewnią dodatkową wygodę. Warto również doposażyć wózek w elementy zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo, takie jak dodatkowe pasy czy hamulec. Najważniejsze jest, aby wyposażyć wózek inwalidzki ręczny tak, aby osoba z niego korzystająca czuła się komfortowo i wygodnie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego, w którym znajdą Państwo wózki inwalidzkie oraz dodatkowe elementy ich wyposażenia.