Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się


Orteza w kształcie buta 

Stabilizatory - buty marszowe to specjalny rodzaj ortezy używany w rehabilitacji pourazowej i pooperacyjnej. Te konstrukcje szynowe w kształcie buta zapewniają dokładne unieruchomienie stawu skokowego i stopy, ale jednocześnie umożliwiają poruszanie się. Znakomicie sprawdzają się stosowane zamiast gipsu, ponieważ są lżejsze, wygodniejsze i lepiej dopasowane. Umożliwiają też przepływ powietrza. Dzięki nim rekonwalescencja jest znacznie krótsza. Pacjent ma zapewniony jak największy komfort, a jednocześnie jest chroniony przed kolejnymi urazami. 

Dzięki użyciu w wewnętrznej wyściółce nowoczesnych, miękkich materiałów, buty marszowe są niezwykle wygodne. Skóra ma ciągły dostęp do powietrza, a ciepło i wilgoć są skutecznie odprowadzane. Dzięki systemowi pasów obwodowych można znakomicie dopasować siłę stabilizacji. Specjalnie zaprojektowane, profilowane i anty-poślizgowe podeszwy zapewniają z kolei jak najbardziej naturalny i stabilny chód, co poprawia komfort pacjenta i zapobiega powstawaniu kolejnych urazów. Co istotne, takie stabilizatory - buty marszowe są lekkie, zapewniają dużą wygodę użytkowania i ułatwiają dbanie o higienę. 

 

Orteza do chodzenia - wskazania, zastosowanie 

Ortezy są niezwykle użyteczne przy urazach takich, jak różnego rodzaju złamania i pęknięcia kości, zwichnięcia, skręcenia, naciągnięcia i naderwania ścięgien. Świetnie sprawdzają się w stabilizacji pooperacyjnej. Stosuje się je również w celu doleczenia stabilnych złamań okolicy stawu skokowego i śródstopia. Korzystanie z butów marszowych jest niezwykle wygodne. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów są miękkie - wyściółka wykonana z delikatnego materiału zapobiega otarciom i nie wywołuje dyskomfortu. Część modeli posiada też zintegrowaną pompkę, dzięki której możliwe jest dostosowanie kompresji do stanu pacjenta. Redukuje to możliwość wystąpienia krwiaków i obrzęków. Stabilizatory - buty marszowe są lekkie, co ułatwia pacjentowi przemieszczanie się. Można je łatwo zdejmować do kąpieli. Części wykonane z materiału można (w zależności od modelu) prać lub czyścić je przy użyciu wilgotnej ściereczki i łagodnego detergentu. Konstrukcje szynowe również są łatwe w konserwacji. 

 

Buty marszowe - rodzaje 

Istnieje kilka rodzajów stabilizatorów - butów marszowych, każdy z nich odpowiedni dla schorzeń o innym charakterze. Przede wszystkim wyróżniamy ortezy do chodzenia krótkie oraz długie. Buty marszowe krótkie znakomicie stabilizują stopę i stawy skokowe. Buty marszowe długie zapewniają dodatkowo stabilizację podudzia. Istnieją również specjalne buty pooperacyjne, używane jako osłona gipsu i opatrunków, a także w przypadkach, gdy pacjent ma opuchniętą stopę i nie może używać zwykłego obuwia. Z kolei po zabiegach chirurgicznych w obrębie przedstopia stosuje się buty pooperacyjne odciążające tę część stopy. Część modeli butów marszowych posiada stabilizację pneumatyczną, co dodatkowo umożliwia utrzymanie stopy i podudzia w odpowiednim położeniu. Istnieją również modele posiadające zamknięty zegar umożliwiający regulację kątową.