Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się

 

Ortezy łokcia - rehabilitacja stawu łokciowego 

Każda aktywność człowieka jest oczywiście bardzo pożądana dla zdrowia. Zdarza się jednak, że przydarzają się różnego rodzaju sytuacje losowe związane z ryzykiem urazów. Bardzo wiele z tych dyskomfortów dotyczy urazów kończyn górnych, szczególnie stawu łokciowego. Wówczas zastosowanie mają różnego rodzaju orteza nałokieć oraz stabilizator na łokieć. Orteza na łokieć przybiera różne formy oraz związane z tym zastosowania. Jest to to wyrób (aparat) medyczny niezbędny w trakcie leczenia i rehabilitacji stawu łokciowego. Celem jest usztywnienie stawów lub odcinka ciała. Ma zastępować opatrunek gipsowy oraz unieruchamiać złamaną lub zwichniętą kończynę. Szczególnie istotne zastosowanie mają tzw. ortezy lekkie, które dobrze sprawdzają się w trakcie wykonywania czynności fizycznych. Z kolei stabilizator to określenie dość potoczne, oznaczające alternatywę w stosunku do zastosowania ortez. Jest to odmiana ortezy o nieco delikatniejszej konstrukcji, która ma za zadanie usztywnienie oraz kompresowanie zniszczonej kończyny. Stosowany jest przy kontuzjach, urazach oraz jako pomoc w rehabilitacji, które nie wymagają długotrwałego leczenia. 

 

Orteza na łokieć – zalety stosowania ortez łokciowych 

Stosowanie ortezy łokciowej pomaga bardzo mocno usprawnia regenerację uszkodzonych tkanek, co daje dobre efekty w terapii leczenia i błyskawicznie pomaga wrócić do zdrowia. Ucisk na kończynę jest kontrolowany, co wspomaga prawidłową cyrkulację krwi, dzięki czemu dochodzi do szybszego wchłaniania obrzęków i wszelkiego rodzaju wysięków. Efektywność terapii z zastosowaniem ortezy jest znacznie efektywniejsza, aniżeli stosowanie stabilizatorów łokciowych. 

 

Opaska na łokieć a stabilizator łokciowy – różnice, zastosowanie 

Stabilizator jest zamiennikiem ortezy. Można go łatwo ściągać w celu kontrolowania postępów leczenia. Nie w każdym przypadku znajdzie on zastosowanie. Co prawda pozwala na bezpieczną i łagodną stabilizację kończyny, działa kompresująco oraz łagodnie odprowadza obrzęki i krwiaki, nie ogranicza ruchów i usuwa przeciążenia występujące np. w trakcie uprawiania sportu, jednak w perspektywie poważniejszych obrażeń skuteczniejsze zastosowanie będzie mieć orteza na łokieć. Profesjonalna orteza umożliwia pełne unieruchomienie uszkodzonej kończyny, lepiej niż stabilizator koryguje zniekształcenia oraz szybciej pozwala wrócić do pełnej sprawności przy poważniejszych uszkodzeniach kończyn. Istnieje wiele odmian ortez orz stabilizatorów. W przypadku pierwszych można wyróżnić sztywne, pół-sztywne oraz elastyczne. W kwestii przypadku zastosowania tych pierwszych istnieją ortezy kręgosłupa, kończyn górnych, oraz kończyn dolnych. Odmian stabilizatorów istnieje nieco więcej. Z uwagi na fakt, iż posiadają one lżejszą konstrukcję, mogą być stosowane na mniejszym fragmencie ciała. Można wymienić stabilizatory tułowia, rąk, łokciowe, nadgarstkowe, biodrowe, kolanowe czy skokowe. 

Miękkie opaski na łokieć, tzw. ściągacze, to bardzo uproszczone rodzaje stabilizatorów, które najczęściej wykonywane są z rozciągliwego materiału (najczęściej jest to lycra, nylon, poliester, które nie powodują podrażnienia skóry). Dopasowanie opaski do uszkodzonej części ciała jest bardzo proste i spełnia zadanie w sytuacji bardzo prostych i mało skomplikowanych uszkodzeń kończyn. Odmiany opasek, podobnie jak stabilizatorów, można dopasować w stosunku do uszkodzonych kończyn, tj. tułów, ręce, łokcie, nadgarstki, biodra, kolana czy mięśnie skokowe. 

O tym, jaki aparat medyczny w leczeniu konkretnego urazu zastosować powinna poprzedzić szczegółowa konsultacja z lekarzem prowadzącym. 

 

Łokieć tenisisty, golfisty 

Dość częstym przypadkiem wskazań do stosowania ortezy jest tzw. łokieć tenisisty, zwany również łokciem golfisty. Jest to zespół urazowy, który wynika z przeciążenia mięśni łokcia. Wynika z prowadzenia długotrwałych i jednostajnych ruchów ręką, co prowadzi do powstania procesu zapalnego. W tym szczególnym przypadku zastosowanie znajdzie profesjonalny stabilizator na łokieć po złamaniu, szczególnie orteza, która skutecznie odciąża ścięgna i przyczepy mięśni wraz z ograniczeniem manewrowania ręką. Czas rekonwalescencji jest bardzo krótki, szczególnie z zastosowaniem stabilizatorów na łokieć tenisisty dostępnych na naszej stronie internetowej. Zapewniamy profesjonalne doradztwo medyczne.