Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się


Odpowiednie zabezpieczenie stawów po kontuzji 

Czy jesteś po operacji lub masz uszkodzoną jedną z części ciała, która powinna być zabezpieczona? W naszym sklepie medycznym oferujemy Ci ortezy, czyli stabilizatory do kolana, uda, nadgarstka, łokcia, barku, kręgosłupa, żeber, pasa biodrowego oraz pasa brzusznego. Korzystając z nich nie doprowadzisz do dalszych uszkodzeń. Sprawdź naszą ofertę i wybierz sprzęt medyczny, którego potrzebujesz. 

 

Ortezy na kolano – zalety zastosowania stabilizatorów kolana 

Ortezy są sprzętem medycznym, który wykorzystuje się najczęściej podczas urazów do unieruchomienia i zabezpieczenia stawu kolanowego. Stabilizator delikatnie uciska kolano, dzięki temu poprawia się przepływ krwi i limfy przez to zmniejsza się obrzęk. Ortezy są lekkie i wygodne, dlatego nie są uciążliwe dla osoby z kontuzją, a pozwalają na przynajmniej minimalną mobilność w zależności od tego, jakiego urazu doświadczył pacjent. Jeśli uraz nie jest skomplikowany, pacjent może zdejmować ortezę. Stabilizatory są dostosowane do części ciała, dzielą się na kilkadziesiąt grup. Powinny być dobrane w zależności od rodzaju urazu, z powodu, którego cierpi osoba chora. 

 

Stabilizator kolana – funkcje 

Stabilizator kolana zakłada się z dwóch powodów, dla stabilizowania i utrzymania stawu we właściwej pozycji. Ortezy kolana występują w trzech stopniach stabilizacji: podstawowym, średnim oraz zaawansowanym. W zależności od tego, który rodzaj stabilizatora kolana lekarz zaleci, sprzęt medyczny może działać: 

  • Prewencyjnie – ma chronić przed urazem, jego zadaniem jest ograniczenie ruchu prowokującego powstanie urazu lub odnowienia kontuzji 
  • Wspomagająco na pracę osłabionych wiązadeł 
  • Odciążająco podczas bólu, ma także zmniejszać odczuwanie bólu w trakcie poruszania się 


Stabilizator uda – stabilizator nogi 

Stabilizator uda doskonale dopasowuje się do nogi. Wykonany jest z przyjaznego materiału, dzięki temu nie zaburza procesów zachodzących w głębi skóry. Materiał ma także właściwości antybakteryjne, dzięki temu miejsca, w którym doszło do urazu zostanie ochronione przed zarazkami. Orteza założona na nodze, wytwarza ciepło i powoduje wzrost cyrkulacji krwi, a to przyśpiesza gojenie, a także łagodzi ból. Na noszenie stabilizatora uda mogą zdecydować się także osoby, które cierpią z powodu bólów reumatycznych. Stabilizator nie naciska zbyt mocno na kość, dlatego nie uciska na mięśnie i nerwy. Noszenie go zalecane jest przy schorzeniach mięśni oraz ścięgien. Może być stosowany także w profilaktyce naciągnięć mięśnia czworogłowego uda, a także mięśni przewodzących. Stabilizator uda oraz nogi polecany jest sportowcom. Przed dokonaniem zakupu stabilizatora uda w naszym sklepie internetowym należy zmierzyć obwód uda i wybrać odpowiedni rozmiar.  

 

Czy potrzebujesz skorzystać ze stabilizatora?  

Jeżeli nie jesteś pewien czy przy Twojej kontuzji noszenie stabilizatora będzie dobrym wyborem, zadzwoń - chętnie doradzimy, która orteza będzie dla CIebie odpowiednia! Koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego. Jeśli masz pytania, chętnie odpowiemy na nie. Noszenie ortezy po urazie jest bardziej komfortowe niż noszenie gipsu, dlatego warto znależć odpowiedni produkt dla siebie.