Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się


Laski inwalidzkie - idealny produkt dla osób starszych

Nieocenionym wsparciem przy poruszaniu się są laski inwalidzkie. Idealny produkt dla osób starszych, jak i osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Laski ortopedyczne są prostym w konstrukcji sprzętem medycznym, ułatwiającym chodzenie i pomagającym trzymać stabilność ciała. Jest to zdecydowanie bardziej stylowa i elegancka alternatywa dla kuli ortopedycznej. Laska niekoniecznie jest przypisywana wyłącznie seniorom, ale i wszystkim osobom potrzebującym pomocy w ponownej nauce poruszania się - np. po urazach kończyn dolnych, problemach z równowagą czy wszelakich innych schorzeniach ortopedycznych. Odpowiednio dobrana laska odciąża wybraną kończynę, bez obciążania pozostałych części ciała, co przynosi ulgę użytkownikowi. W ofercie znajdują się laski ortopedyczne dla kobiet, jak i dla mężczyzn - każdy znajdzie produkt dopasowany do swoich preferencji. 
 

Zwiększ swoją mobilność - laski do chodzenia

Jedną z największych zalet lasek inwalidzkich jest ich prostota w używaniu i - co najistotniejsze - odzyskanie samodzielności w podstawowych czynnościach. Odciążenie bolącego stawu i zwiększenie stabilności pozwala na bezpieczne wyjście z domu. Obecnie laska dla seniora wcale nie musi być nudna i bez polotu - staje się wręcz indywidualnym wyróżnikiem właściciela. Do wyboru są różne efektowne uchwyty (m.in. rzeźbione zwierzęta czy inne motywy), kolory, czy malowane wzory (np. kwiaty, geometryczne desenie). Każdy miłośnik elegancji i szyku powinien być usatysfakcjonowany. Laska ortopedyczna staje się wtedy nie tylko pomocnym sprzętem, ale i elementem codziennych stylizacji. 
Oprócz wyglądu ważnym czynnikiem jest też wybór materiału, z jakiego laska do chodzenia zostanie wykonana. W ofercie znajdują się laski drewniane - są zdecydowanie cięższe, ale są często wybierane ze względu na gustowny wygląd, szlachetny materiał (np. heban) i możliwość rzeźbienia, ale i laski z tworzyw sztucznych m.in. aluminium - są znacznie lżejsze, a pokrycie ich środkiem antykorozyjnym znacznie wydłuża ich żywotność. Dodatkowo, są łatwiejsze w dostosowaniu wysokości, bo posiadają regulację skokową lub teleskopową. Dla osób, które dużo podróżują samochodem bądź komunikacją miejską idealne będą laski składane - łatwo schować je do torebki, czy bagażu, bo nie zajmują dużo miejsca. 
 

Laski ortopedyczne - rodzaje

Podstawowy na najczęściej spotykany rodzaj lasek to ten z jednym trzonem. Jednak z myślą o osobach potrzebujących większego podparcia i stabilności, zostały stworzone laski z trzema, a nawet czterema punktami podparcia. Warto zwrócić uwagę, czy na zakończeniu laski u jej podstawy (niezależnie od wybranej ilości punktów podparcia) są podkładki antypoślizgowe. Umożliwią bezpieczne poruszanie się bez względu na warunki na powierzchni - czy będzie mokra, czy oblodzona. 
 

W naszym sklepie znajdziesz różnorodny asortyment!

Najważniejsze przy zakupie laski inwalidzkiej jest indywidualne dopasowanie jej do potrzeb i preferencji użytkownika. W naszej ofercie można odnaleźć szeroki wybór lasek ortopedycznych - czy to drewnianych, aluminiowych, zdobionych, składanych itp. Z pewnością każdy klient wybierze idealnie dobrany produkt dla siebie.