Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się


Kule ortopedyczne - znacząca rola w procesie rehabilitacji

Kule ortopedyczne, zaraz obok wózków inwalidzkich, należą do jednych z najpopularniejszych akcesoriów medycznych, które odgrywają zasadniczą rolę w procesie rehabilitacji. Wybierając odpowiednie kule inwalidzkie, warto zwrócić uwagę na to, aby były one wyposażone w przydatne funkcje dodatkowe. Do najbardziej przydatnych, należy na przykład regulacja wysokości czy możliwość składania. Dzięki temu, cała konstrukcja zajmuje o wiele mniej miejsca w pomieszczeniu, a także pozwala na bardziej wygodne i komfortowe użytkowanie. Kule ortopedyczne regulowane to doskonała opcja dla osób, które chcą nieco zaoszczędzić.  

 

Czym natomiast należy się kierować, chcąc wybrać odpowiednie kule inwalidzkie?  

Tutaj najistotniejsza jest doskonała jakość wykonania i najwyższej klasy materiały. Powinny być one trwałe i wytrzymałe, a także odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Równie ważna jest także kompaktowość. Lekkie kule ortopedyczne polecane są szczególnie w przypadku osób, które muszą samodzielnie wykonywać wszelkie obowiązki. Jeśli borykasz się z problemem niewielkiej przestrzeni w swoim domu, postaw na składane kule ortopedyczne. Mając na względzie natomiast kule ortopedyczne dla dzieci, najlepiej sprawdzą się te o niskiej wadze, ułatwiające użytkowanie. Przed udaniem się do pobliskiego sklepu medycznego i zakupem kul, pamiętaj, że jedynie te odpowiednio dobrane spełnią należycie swoją funkcję. Sugeruj się przede wszystkim swoim wzrostem. Jeśli chodzi o dobór kul łokciowych, ustawiamy je tak, aby rękojeść znajdowała się na wysokości biodra. Poza tym, używająca kuli ręka powinna swobodnie zginać się w łokciu. Jeżeli natomiast wybrałeś pachowe, zważ uwagę na to, aby zmieściły się one swobodnie pod pachą, a także powodowały delikatne uniesienie barku. Nie zapominaj również, iż na komfort chodzenia wpływa także rodzaj materiału, z jakiego wykonany jest uchwyt kuli. Ciekawą opcją mogą być te, wyposażone w uchwyt anatomiczny, który jest dopasowany do kształtu dłoni. W szczególności wtedy, gdy masz zamiar używać kul przez długi czas.  

 

Kule inwalidzkie – zastosowanie

Podstawowym zadaniem kul inwalidzkich jest zapewnienie pomocy w poruszaniu się zarówno pacjentom, po przebytych urazach i operacjach, jak i osobom w starszym wieku. Używanie kul ortopedycznych jest niezbędne w przypadku złamań kości, zwichnięć i skręceń stawów czy przerwania ciągłości mięśni.  

 

Kule inwalidzkie – rodzaje

W obecnych czasach, producenci oferują wiele rodzajów kul inwalidzkich. Z tego też powodu, każdy z pacjentów może znaleźć sprzęt, który odpowiada jego preferencjom. Jeśli chodzi o kule ortopedyczne, wyróżniamy kule łokciowe oraz kule pachowe. Te pierwsze, cieszą się szeroką popularnością wśród pacjentów, ze względu na możliwość zapewnienia sobie maksymalnego komfortu poruszania się. Dodatkowo, są one niezwykle poręczne i kompaktowe, co jest szczególnie istotne, jeśli chodzi o osoby niepełnosprawne. Z drugiej strony jednak, zapewniają one doskonałą stabilizację uszkodzonej kończyny, a także ją odciążają. Jeśli chodzi natomiast o kule pachowe, są one nieco rzadziej stosowane niż te łokciowe. W tym wypadku, całe obciążenie przenoszone jest na bark lub przedramię użytkownika. Tego rodzaju kule to chodzenia, są idealnym rozwiązaniem w przypadku pacjentów, cierpiących na schorzenia rąk i nadgarstków. Sprawdzą się doskonale również, jeśli chodzi o osoby starsze, wymagające solidniejszego oparcia.  

 

Kula czy laska? Co wybrać? 

Jeśli już wiesz, do czego tak naprawdę służą kule inwalidzkie oraz jakie są ich rodzaje, pora przejść do następnej kwestii. Na rynku dostępna jest szeroka gama medycznych akcesoriów, których zadaniem jest wspieranie poruszania się. Do jednych z najpowszechniej wybieranych przez pacjentów należą nie tylko wspomniane wcześniej kule inwalidzkie, ale również laski. Kiedy lepszym wyborem okaże się laska, aniżeli kule? Przede wszystkim wtedy, gdy pacjent jest osobą starsza. Laski możemy zaliczyć do podstawowych sprzętów wpsierajacyvh, z racji tego, iż dają one podparcie w jednym punkcie. Warto również zaznaczyć, że producenci oferują wiele wariantów lasek, w tym te w formie trójnogu, a nawet czworonoga.  

 

W naszym sklepie znajdziesz pełny asortyment! 

Kule do chodzenia pełnią niezwykle istotną rolę, przyczyniając się do poprawy stanu zdrowia, a także zwiększając komfort poruszania się. Z tego też powodu, ich wybór nie powinien być podyktowany pochopną decyzją. W naszym sklepie, znajdziesz szeroki asortyment tego rodzaju akcesoriów medycznych. Wszystkie z nich, wyróżniają się najwyższą jakością, wytrzymałością, a co za tym idzie odpornością zarówno na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, jak i na uszkodzenia mechaniczne, mogące powstać wskutek użytkowania. Doskonale wiemy, że jeśli chodzi o kule ortopedyczne, cena jest równie istotna jak jakość wykonania. Powinna być ona atrakcyjna i zachęcać do zakupu. Z tego też powodu, w naszym sklepie jakościowe sprzęty, łączą się z przystępną ceną. Skontaktuj się z nami już dziś i wybierz swoje zdrowie!