Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się


Specjalistyczny sprzęt medyczny - foteliki rehabilitacyjne samochodowe 

Foteliki rehabilitacyjne zostały stworzone z myślą o potrzebach osób niepełnosprawnych. Zaliczają się do specjalistycznego sprzętu medycznego. To unikalnie zaprojektowane foteliki rehabilitacyjne samochodowe, których główne zadanie to umożliwienie bezpiecznego oraz komfortowego transportu niepełnosprawnego dziecka. Większość z fotelików dla dziecka niepełnosprawnego znajduje klasyczne zastosowanie w samochodzie, jednak na rynku dostępne są także modele, które z powodzeniem można używać w trakcie podróży samolotem. Odpowiednio dobrany fotelik rehabilitacyjny może pomóc zarówno osobom, które nie potrafią utrzymać samodzielnej pozycji siedzącej, jak i tym nadmiernie usztywnionym. Takie rozwiązanie znacząco poprawia nie tylko wygodę niepełnosprawnego, ale i jego opiekunów. Specjalistyczne foteliki do auta to produkty, które stanowią inwestycję na lata - nie wymagają wymiany w związku z dorastaniem dzieci. Są zaprojektowane pod kątem dopuszczalnej wagi zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.  

Oferowane dziecięce foteliki rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych zostały stworzone przy współpracy ekspertów z takich dziedzin jak biomechanika zderzeń, ergonomia oraz rehabilitacja. To właśnie dzięki temu ta unikalna linia fotelików rehabilitacyjnych oraz akcesoriów spełni potrzeby najbardziej wymagających klientów. 

 

Fotelik rehabilitacyjny dla dzieci - zastosowanie 

Odpowiednio dobrany fotelik rehabilitacyjny dla dziecka z niepełnosprawnością zapewni możliwie jak największy zakres oraz swobodę ruchu. Istotne jest, aby korzystanie z takiego sprzętu współistniało z prawidłowo dobraną rehabilitacją.  

W jakich przypadkach należy korzystać z fotelika rehabilitacyjnego dla dzieci? Ten typ sprzętu najlepiej sprawdzi się w przypadku rehabilitacji MPD, czyli mózgowego porażenia dziecięcego. Dobrze sprawdzi się także w przypadku pacjentów po przebytych urazach kręgosłupa, a także kończyn górnych lub dolnych. Wspiera zapobieganie wiotczeniu mięśni, a także, dzięki utrzymaniu prawidłowej postawy, przyczynia się do zahamowania powstawania wad kręgosłupa. Gwarantuje bezpieczeństwo podczas podróży nawet, gdy dziecko zmaga się ze spastycznością mięśni. 

 

Fotelik samochodowy dziecięcy - funkcje 

Foteliki rehabilitacyjne, w zależności od modelu, mogą posiadać dodatkowe funkcje. Nie tylko stabilizują dziecko podczas podróży, wspierając prawidłową postawę, ale i pomagają przyjąć bezpieczną postawę do snu w przypadku funkcji spania. Dodatkowo, istnieją modele wyposażone w liczne pozycje odchylenia, co zapewni dziecku odpowiednie wsparcie podczas zabawy lub drzemki w trakcie podróży. Niektóre z nich są wyposażone w możliwość zmiany położenia jednym ruchem. Niektóre modele są wyposażone w funkcję obracania, co znacząco ułatwia asystę osobie niepełnosprawnej.  

 

Dodatkowe akcesoria do fotelików rehabilitacyjnych 

Foteliki rehabilitacyjne samochodowe, aby znacząco poprawić komfort podróży, pozwalają na zamontowanie licznych akcesoriów. Dodatkowe wyposażenie, poprawiające wygodę podróży, to przykładowo obrotowa platforma, która ułatwia sadzanie dzieci do fotelika, a zwłaszcza, gdy ich masa ciała przekracza 20 kilogramów. Liczne firmy oferują podnóżki na stopy, w których można regulować wysokość, a także kąt nachylenia. Ciekawe akcesorium stanowi system dodatkowe stabilizacji, który zawiera dodatkową poduszkę na oparcie, poduszkę siedziska, tapicerkę zagłówka, a także pasy piersiowe oraz odwodzące nogi. Ten system zapewnia maksimum bezpieczeństwa podróży. Podczas postoju, w trakcie jedzenia, można zamontować stolik. Należy jednak zaznaczyć fakt, że zabrania się jego stosowania podczas poruszania się samochodu. Jeżeli szukasz odpowiedniego zestawu dla siebie i swojego podopiecznego, zapoznaj się z ofertą fotelików rehabilitacyjnych i akcesoriów w naszym sklepie