Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się


Łazienka dla osoby niepełnosprawnej 

Odpowiednio przemyślane miejsce użytku codziennego, takie jak łazienka dla osoby niepełnosprawnej czy sypialnia dla seniora pozwoli ułatwić pacjentowi, jak i opiekunowi wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych. 

 

Niezbędne elementy w łazience osoby niepełnosprawnej 

W przypadku seniorów poruszających się samodzielnie należy pamiętać o odpowiednich uchwytach i poręczach, które pozwolą na przytrzymanie się i zapewnią lepsze poczucie bezpieczeństwa. Oferowane przez nas uchwyty, wykonane są z bardzo stabilnego i odpornego na wilgoć materiału. Uchwyty i poręcze dla osób niepełnosprawnych można zamontować w każdym miejscu, przy łóżku, aby wspomóc wstawanie, pomiędzy pomieszczeniami, aby dodać punkt podparcia seniorowi lub w łazience bezpośrednio przy toalecie czy pod prysznicem. Jest to niewielki element wyposażenia łazienki osoby starszej, który zdecydowanie minimalizuje ryzyku upadku a tym samym urazów. 

 

Kąpiel lub prysznic osoby niepełnosprawnej - jak sobie z tym radzić? 

Wykonując czynności pielęgnacyjne, podczas kąpieli warto wyposażyć się w taborety prysznicowe lub ławki do wanny. Oferujemy taborety prysznicowe o różnych wymiarach i wysokościach, z systemami obrotowymi, z oparciami lub bez. W naszym asortymencie znajdują się również taborety z możliwością składania, co znacznie zwiększa komfort podczas użytkowania łazienki przez innych domowników. W przypadku osób nieporuszających się samodzielnie, idealnym rozwiązaniem okazać może się transportowy wózek prysznicowy. Jest to sprzęt pomocniczy ułatwiający prysznic osoby niepełnosprawnej. 

 

Udogodnienia w toalecie osoby niepełnosprawnej 

Jeżeli osoba starsza jest w stanie samodzielnie korzystać z toalety, warto wyposażyć ją nakładki sedesowe, których zadaniem jest podwyższenie siedziska. Dzięki temu osobie starszej łatwiej jest usiąść oraz samodzielnie wstać z toalety. Jeżeli sprawność ruchowa jest na tyle mała, iż nie pozwala choremu przemieścić się do łazienki, warto rozważyć zakup profesjonalnego krzesła toaletowego na kółkach lub prostej w użyciu kaczki sanitarnej. W tym przypadku chory na pewno będzie mógł samodzielnie poradzić sobie w przypadku potrzeby. Nie możemy zapominać, iż osoby starsze oraz niepełnosprawne również mają taką potrzebę, aby poczuć się komfortowo i wygodnie. Wyposażając łazienkę w odpowiednie akcesoria możemy znacznie poprawić jakość życia seniora.