Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się


Dezynfekcja – minimalizuj ryzyko zachorowań 

W dobie dzisiejszych problemów światowych, nie trzeba nikogo przekonywać jak ważna i istotna jest dezynfekcja rąk, ale i nie tylko – odpowiedniej uwagi wymagają też powierzchnie użytkowe pracy (np. blaty czy stoły) czy specjalistyczne narzędzia, mające kontakt z człowiekiem. Odpowiednie płyny do dezynfekcji rąk, płyny do dezynfekcji powierzchni, czy płyny do dezynfekcji narzędzi znacznie zwiększają bezpieczeństwo i zmniejszają ryzyko zachorowań na poważne choroby. Są używane już nie tylko w miejscach publicznych, ale ten zdrowy nawyk przeniósł się również do domów prywatnych. 

 

Dezynfekcja rąk – asortyment 

Zdecydowanie największą popularnością, jeśli chodzi o dezynfekcję rąk, cieszą się specjalistyczne chusteczki i płyny do dezynfekcji rąk. Ich ogromną zaletą jest szybkość i łatwość w użyciu – chusteczkę wystarczy wyjąć i przetrzeć ręce, natomiast płyn wlać z zagłębienie dłoni i dokładnie rozprowadzić. Dodatkowo, butelkę z płynem do dezynfekcji rąk można zakupić z dozownikiem, który będzie samodzielnie odmierzał odpowiednią ilość produktu, jeszcze bardziej ułatwiając jego użycie. Płyn o mniejszej pojemności, jak i chusteczki, można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie – będą zawsze tam, gdzie są najbardziej potrzebne (np. po wyjściu z sklepu). Takie środki mają też inne zalety – zabijają większość bakterii (a nawet grzybów) na powierzchni skóry, ich użycie jest szybsze niż standardowe mycie rąk, a poza tym są jedynym sposobem na utrzymanie higieny rąk, gdy nie ma dostępu do wody. Należy pamiętać, by nie przesadzać z ilością użytego produktu oraz o jego dokładnym rozprowadzeniu po dłoniach (zwłaszcza pomiędzy palcami). Po użyciu chusteczek i płynów do dezynfekcji rąk zaleca się używanie kremów nawilżających. W wielu sytuacjach dochodzi do przecięcia ciągłości skóry i wtedy również trzeba użyć odpowiedniego środka dezynfekującego. Płyn do dezynfekcji ran to idealny do tego środek – składniki aktywne osłabiają rozwój kolonii bakterii, a co za tym idzie, rana szybciej się goi i maleje ryzyko ewentualnej infekcji. 

 

Dezynfekcja narzędzi i powierzchni 

Specjalistyczna dezynfekcja pomieszczeń zazwyczaj wymagana jest w miejscach publicznych, a zwłaszcza w placówkach medycznych. Jednak obecnie bardzo popularnym jest stosowanie ich również w domu – m.in. podczas przecierania mebli czy mycia podłogi. Świadomość zagrożeń płynących z wirusów i bakterii stale rośnie w społeczeństwie. 

Płyn do dezynfekcji powierzchni, jak i płyn do dezynfekcji narzędzi jest to produkty wysoko specjalistyczne – muszą spełniać wysokie standardy jakości, a także wszelkie unijne wymogi bezpieczeństwa. Nie dość, że zabijają zdecydowaną większość bakterii, wirusów czy grzybów, to jeszcze mają w składzie środki myjące. Ważnym jest, by miały szerokie spectrum działania i wykazywały się tolerancją materiałową (dzięki bezpiecznej ilości substancji aktywnej i neutralnemu pH).