Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się

 

Ortezy barku i ramienia - wsparcie stawu barkowego

Ortezy i stabilizatory barku i ramienia mają bardzo duże znaczenie w przypadku różnych urazów i dolegliwości związanych z tymi częściami ciała. W naszej ofercie dostępne są najlepszej jakości stabilizatory, które wspierają staw barokowy w przypadku różnych schorzeń. Oferujemy również ortezy, które dzięki zaawansowanej i trwałej kontuzji unieruchamiają i odciążają określony staw.  

 

Orteza barku - znaczące cechy stabilizatorów  

Stabilizatory barku mają za zadanie przede wszystkim odciążenie i stabilizacja stawu barkowego w przypadku jego urazu i innych dolegliwości. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że są one bardzo komfortowe w codziennym użytkowaniu. Zależnie od potrzeb można je nosić zarówno na prawym jak i lewym ramieniu. Stabilizator ma bardzo szerokie zastosowanie. Zaleca się jego noszenie przede wszystkim w czasie rehabilitacji przeprowadzanych po różnych urazach jak np. złamanie szyjki kości ramieniowej czy zwichnięcie barku. Ponadto stosuje się je także po operacjach chirurgicznych, aby skutecznie zabezpieczyć miejsce zabiegu przed ryzykiem wystąpienia dalszych urazów.  

Znaczącą własnością stabilizatorów jest także to, że dzięki działaniu specjalnej pianki neoprenowej następuje poprawa krążenia w uszkodzonym miejscu, co naturalnie wpływa na przyspieszenie gojenia. Działanie pianki zmniejsza także stany zapalne i obrzęki. Projekt i wykonanie stabilizatorów jest dobrze przemyślany, dzięki temu można liczyć na w pełni komfortowe noszenie. Stabilizatory są bardzo trwałe i wytrzymałe. Materiał, z którego je wykonano można bez obawy prać przy użyciu łagodnych detergentów.  

 

Orteza stawu barkowego - rodzaje i zastosowania  

W ofercie naszego sklepu dostępne są także ortezy stawu barkowego. Produkty tego typu są wprost niezastąpione w czasie leczenia różnych urazów i dolegliwości. Są one również zalecane w czasie rekonwalescencji po przebytych kontuzjach.  

Warto zaznaczyć, że wszystkie produkty dostępne w naszej ofercie wyróżniają się wyjątkowo zaawansowaną konstrukcją, dzięki której świetnie utrzymują stawy we właściwej pozycji, a także je odciążają i unieruchamiają w bardzo skuteczny sposób. W naszej ofercie dostępne jest kilka rodzajów ortez barkowych: 

  • kamizelki batkowo - obojczykową,
  • sportowy stabilizator,
  • Orteza na bark dla dzieci,
  • Orteza z możliwością regulowania przewiedzenia,
  • Orteza odwodząca,
  • Orteza z poduszką.

Orteza barku należy dopasować indywidualnie do sytuacji danego pacjenta i do jego potrzeb.  

 

Orteza ramienia - zastosowania  

W okresie rekonwalescencji po przebytym urazie lub operacji chirurgicznej stosowanie dobrze dobranej ortezy ramienia ma bardzo duże znaczenie. Orteza unieruchamia staw barkowy, chroni przed pogłębienie urazu lub przed dalszymi komplikacjami. Warto ją stosować w przypadku różnego typu uszkodzeń mięśni oraz ścięgien, a także gdy występuje dyskomfort dotyczący obręczy barokowej i okolicznych mięśni oraz ścięgien. Specjaliści zalecają jego wykorzystanie także w przypadku złamań kości ramiennej.