Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się

 

Odpowiednie podparcie dla seniorów - uchwyty i poręcze łazienkowe 

Uchwyty łazienkowe, poręcze łazienkowe, uchwyt pod prysznic i ławka do wanny to przykłady kilku niezbędnych udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Są to przyrządy niezbędne do sprawnego i komfortowego poruszania się osoby z niepełnosprawnością. Często umożliwiają one samodzielne mycie się i korzystanie z łazienki. Poręcz do łazienki dla niepełnosprawnych to przede wszystkim pomoc w stabilizacji i utrzymywaniu pożądanej pozycji. Przedmioty takie jak ławka do wanny albo uchwyt pod prysznic dla niepełnosprawnych ułatwiają utrzymanie higieny osobistej. Osoby dotknięte tego typu niedogodnościami nie zawsze mają dostęp do prywatnej pomocy i pielęgniarek. Dlatego modernizacja łazienki do samodzielnego korzystania jest świetnym rozwiązaniem. Wpływa ona także w pozytywny sposób na psychikę, ponieważ pomaga we względnym, samodzielnym funkcjonowaniu. 

 

Uchwyty łazienkowe  

Łazienka dla niepełnosprawnych powinna zawierać specjalny uchwyt do łazienki. Tego rodzaju produkty wspomagają seniorów w dojściu do określonych łazienkowych artykułów codziennej potrzeby. Dzięki solidnej konstrukcji i przemyślanej instalacji starsza osoba z łatwością może poruszać się po łazience w sposób stabilny. Jest to odciążenie nie tylko dla seniora, ale także rodziny. Nie musi ona za każdym razem prowadzić osoby chorej do łazienki i wspomagać w podstawowych czynnościach pielęgnacyjnych. Uchwyt prysznicowy umożliwia stabilne stanie podczas mycia się. Pozwala to na samodzielną higienę i oszczędzenie seniorowi wstydu wynikającego z niemożności wykonania codziennych czynności. Właśnie dlatego uchwyt pod prysznic to niezbędny artykuł dla seniora w łazience. 

 

Poręcze dla seniora  

Poręcze dla niepełnosprawnych minimalizują w maksymalny sposób ryzyko upadku. Zwiększają także mobilność seniora w łazience lub osoby dotkniętej niepełnosprawnością. Solidne wykonanie sprzyja utrzymaniu równowagi i samodzielnego przemieszczania się. Dobrym pomysłem jest zaopatrzyć łazienkę w kilka takich poręczy, aby poruszanie się przebiegało w sposób sprawny na całej powierzchni pomieszczenia. Zakup tego rodzaju artykułów to także oszczędność na przyszłość. Senior uczy się samodzielnego poruszania, dzięki czemu przez długi czas nie będzie potrzebował pomocy personelu medycznego. 


Uchwyty dla niepełnosprawnych - zastosowanie  

Znajdują one zastosowanie zarówno w domach prywatnych jak i ośrodkach opieki medycznej. Chętnie korzystają z nich seniorzy lub osoby dotknięte niepełnosprawnościami, ze względu na możliwość stabilnego i bezpiecznego poruszania się. Takie wyposażenie pomaga również w samodzielnym wykonywaniu codziennych czynności. Dzięki czemu osoba dotknięta jakąś niepełnosprawnością zyskuje niezależność i uczy się samodzielne funkcjonowania, pomimo przeciwności losu. Psychologiczne wsparcie wynikające z zauważalnego powrotu do samodzielności jest nieocenione. Bardzo pomaga w rekonwalescencji i daje motywację do działania osobie niepełnosprawnej. W przypadku tymczasowej niepełnosprawności znacząco przyspiesza rekonwalescencje.