Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się


Ortopedyczny pas biodrowy 

Coraz więcej z nas odczuwa nieprzyjemny ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa, ból biodra oraz inne dolegliwości dolnej części kręgosłupa, które nasilają się wraz z wiekiem, wykonywaną aktywnością fizyczną czy podnoszeniem ciężkich przedmiotów. Pas biodrowy jest rewelacyjnym rozwiązaniem dedykowanym dla osób, które zmagają się z uporczywym bólem związanym najczęściej z przesileniem kręgosłupa. Ortopedyczny pas biodrowy stabilizuje dolny odcinek kręgosłupa. W tylnej części, pas wzmocniony został metalowymi fiszbinami, które możemy formować w dowolnej konfiguracji, dzięki czemu pas doskonale dopasowuje się do naszych indywidualnych potrzeb i wymagań. Dodatkowo pas krzyżowo- biodrowy wyposażony został w elastyczną pelotę, która odciąża nasze stawy. Przednie uchwyty ułatwiają samodzielne założenie stabilizatora. Co więcej, użytkowanie ortezy jest bardzo komfortowe- nie ogranicza ona zakresu wykonywanych ruchów, pozwala na zachowanie idealnej kompresji. Dzięki temu pas biodrowy użytkowany może być przez osoby z siedzącym oraz stojącym trybem pracy. 

 

Pas biodrowy taktyczny- zastosowanie i właściwości 

Taktyczny pas biodrowy wyposażony został w podwójny mechanizmy naciągowy, który zapobiega ślizganiu się pasa. Pianka panelowa umieszczona w stabilizatorze zapewnia doskonałą amortyzację nawet w cienkich przekrojach. Szerokie mocowania pasa biodrowego znacznie ułatwiają jego użytkowanie, zwiększając komfort pacjenta. Co więcej, pas biodrowy wspomaga także prace mięśni brzucha zwłaszcza u osób, które wykonują ciężką pracę fizyczną.  

Ortopedyczny pas biodrowy został opracowany przez ortopedów, fizjoterapeutów, naukowców oraz konstruktorów. To sprawia, że jest produktem najwyższej jakości, który został opracowany na podstawie starannie wyselekcjonowanych materiałów, dokładnego wyprofilowania, dzięki czemu jego użytkowanie przynosi ogromną ulgę od bólu w trakcie wykonywania prac fizycznych, zmaganiem się z urazami czy innymi dolegliwościami. Co więcej, nieocenioną właściwością pasów na biodra jest także wspomaganie procesu rehabilitacji, który prowadzi do szybszego powrotu do pełnej sprawności i doskonałego zdrowia.  

 

Pasy biodrowe - Wskazania i zastosowanie. Zapewnij sobie stabilizacje!  

Ortopedyczny pas biodrowy dedykowany jest dla wszystkich osób, które borykają się z bólami związanymi z przeciążeniem kręgosłupa bądź ze zmianami zwyrodnieniowymi. Stabilizator pozwala na uzyskanie wsparcia, podpory kręgosłup i bioder podczas normalnego funkcjonowania. Pas na biodra ma na celu zaktywizować osoby niepełnosprawne do codziennego życia. Warto także stosować go w przypadkach pourazowych w czasie rekonwalescencji. Kolejnym wskazaniem do noszenia pasa biodrowego są neuropatyczne oraz pseudokorzeniowe zespoły bólowe czy dyskopatia. Lekarze ortopedzi zalecają jego użytkowanie także u osób z niestabilnością kręgosłupa, lordozą oraz skoliozą w dolnej części kręgosłupa.  

Należy podkreślić, że stabilizator możemy użytkować nie tylko w celach leczniczych czy rehabilitacyjnych, ale także w celach profilaktycznych, np. podczas wykonywania ciężkich prac fizycznych czy treningów z obciążeniem.