Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się


Inwalidzki wózek toaletowy 

Wózek dla niepełnosprawnego, przeznaczony do zastosowania podczas transportu i kąpieli w kabinie prysznicowej osoby niepełnosprawnej, starszej wraz z dodatkową funkcją wbudowanej toalety. Jest to sprzęt najwyższej jakości, wykazujący się funkcjonalnością, trwałością oraz niezawodnością. Transportowe wózki toaletowe są akcesoriami, wspomagającymi opiekę nad osobami niepełnosprawnymi ruchowo oraz w podeszłym wieku. Atestowane produkty powstają z najwyższej jakości materiałów, wykazujących się bezpieczeństwem zastosowania w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Odporne na korozję, aluminiowe konstrukcje oraz siedziska i oparcia, wykonane z tworzywa sztucznego stanowią w połączeniu z niezawodnymi, odpornymi na duże obciążenia kołami trwałe konstrukcje, możliwe do zastosowania podczas kąpieli.  

 

Wózek prysznicowy 

Wózki prysznicowe, dedykowane do przewiezienia i kąpieli osoby o utrudnionej ruchomości posiadają anatomiczny kształt, dzięki któremu osoba starsza lub niepełnosprawna może samodzielnie wykonać toaletę całego ciała pod prysznicem. Przeznaczone do zastosowania z pomocą osoby trzeciej stosuje się pomagając osobie transportowanej przemieścić się do łazienki. Jeżeli osoba niepełnosprawna ruchowo lub senior jest w stanie samodzielnie wykonać kąpiel, opiekun może wprowadzić wózek dla niepełnosprawnego do kabiny typu walk-in i pozostawić podopiecznemu możliwość samodzielnego wzięcia prysznica, a tym samym zachować poczucie intymności. Składane podłokietniki oraz ergonomiczne siedzisko dodatkowo wpływają na zachowanie komfortu użytkowania. Praktyczne wózki pod prysznic są produktami medycznymi, przeznaczonymi do użytku w domach prywatnych oraz w placówkach całodobowej opieki medycznej.  

 

Prysznic i kąpiel seniora - komfort podczas higieny

Higiena w przypadku seniorów oraz osób po zabiegach i niepełnosprawnych ruchowo jest wyjątkowo trudna do utrzymania zwłaszcza, jeżeli osoba o utrudnionej ruchomości nie potrafi samodzielnie przemieścić się do łazienki oraz bezpiecznie skorzystać z krzesła kąpielowego. Z myślą o takich osobach powstały wózki pod prysznic, dzięki którym opiekun bezpiecznie wprowadza osobę starszą lub niezdolną do samodzielnego poruszania się, do kabiny prysznicowej, pozwalając samodzielnie skorzystać z kąpieli Jeżeli osoba niepełnosprawna lub senior wymaga kompleksowej opieki, wózki toaletowe umożliwiają wykonanie kąpieli przez opiekuna. Utrzymanie prawidłowej higieny ciała osoby przewlekle chorej oraz starszej jest szczególnie istotne z puntu widzenia profilaktyki odleżyn oraz zachowania dobrego samopoczucia i chęci utrzymania kontaktów społecznych. Ograniczenie sprawności fizycznej nie powinno stanowić powodu wprowadzania ograniczeń w kontaktach z najbliższymi oraz innymi osobami. Dbałość o higienę dzięki udogodnieniom w postaci wózków toaletowych przebiega bardzo sprawnie i niezawodnie.