Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się

 

Ból kręgosłupa - ortezy i gorsety jako pomoc ortopedyczna 

Orteza jest produktem pożądanym przez pacjentów cierpiących na bóle kręgosłupa, wynikające z jego niestabilności oraz urazów. Zastosowanie w różnych dolegliwościach znajdują pomoce takie jak: pas na kręgosłup i gorset ortopedyczny - należy jednak pamiętać aby pomoc ortopedyczną dobrać odpowiednio do dolegliwości odczuwanych przez pacjenta i jego stanu klinicznego. 

 

Gorset na kręgosłup - zastosowanie 

Zdrowy kręgosłup umożliwia pacjentowi utrzymanie wysokiej jakości życia oraz prawidłowej ruchomości tułowia. Kręgosłup będący podporą dla całego układu ruchu pełni w organizmie człowieka wiele kluczowych funkcji, między innymi chroniąc układ nerwowy przed uszkodzeniami. Niestety każdy człowiek narażony jest na: urazy, działanie czynników zewnętrznych powodujących wady postawy oraz inne czynniki destabilizujące szkielet osiowy człowieka. Dlatego chcąc zagwarantować powrót układu ruchu do neutralnego stanu pacjentowi możliwe jest wykorzystanie zaopatrzenia ortopedycznego, które ułatwi ten proces. Gorset ortopedyczny na kręgosłup to tak na prawdę orteza kręgosłupa, która może służyć jako orteza kręgosłupa lędźwiowego bądź piersiowego. Gorset na kręgosłup jest przydatnym narzędziem w walce: ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa oraz z progresją wad postawy. Orteza na kręgosłup działa na zasadzie stworzenia płaszczyzny podparcia dla określonego odcinak kręgosłupa, co umożliwia jego wzmożoną stabilizację oraz niwelacje dolegliwości bólowych. Stabilizacja z kolei chroni dodatkowo przed następczymi/ponownymi uszkodzeniami układu ruchu.  

 

Pas na kręgosłup - alternatywa dla ortez na kręgosłup? 

Pas stabilizujący kręgosłup jest jednym ze stabilizatorów kręgosłupa, który może zostać użyty w celu wymuszenia określonej jego pozycji. Istotne jest użyte w celu utworzenia takowego pasa tworzywo, które powinno charakteryzować się odpowiednim stopniem elastyczności oraz być kompresyjne - pozwala to na odpowiednie dopasowanie pasa do ciała osoby go noszącej i maksymalizacje uzyskanych przez zastosowanie pasa korzyści. Pas na kręgosłup może być stosowany u pacjentów, którzy uskarżają się na bóle dolnego odcinka kręgosłupa, wynikające z: obecności zmian zwyrodnieniowych, dyskopatii i stanów ją poprzedzających, trójpłaszczyznowych skrzywień kręgosłupa oraz zmian strukturalnych typu kręgozmyku. Również w przypadku urazów kręgosłupa lędźwiowego po konsultacji z ortopedą możliwe jest zastosowanie w trakcie terapii pasa na kręgosłup. Należy pamietać, że ortezy w postaci gorsetów i pasy różnią się stopniem stabilizacji - w przypadkach, gdy konieczna jest maksymalna stabilizacja kręgosłupa zalecane są gorsety (np.: złamania kompresyjne kręgów) - jednak pas stabilizacyjny sprawdzi się u osób, które cierpią na niestabilności i wady postawy o średnim pogłębieniu. W celu dobrania odpowiedniej pomocy ortopedycznej należy udać się do lekarza ortopedy/fizjoterapeuty, który po wnikliwej diagnostyce zaleci nabycie sprzętu. 

 

Zdrowy kręgosłup - zastosowanie gorsetu ortopedycznego i ćwiczeń 

Opisane wcześniej pomoce ortopedyczne w postaci gorsetów ortopedycznych są potężnym narzędziem w walce z bólami i nieprawidłowościami w obrębie kręgosłupa - ich użycie jest wskazane po urazach oraz przy różnorakich dolegliwościach bólowych pochodzenia kręgosłupowego. Należy jednak pamiętać, że oprócz odciążenia i stabilizacji określonych odcinków kręgosłupa, ważne jest wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych i stabilizujących tułów - pozwoli to na utrwalenie efektu terapeutycznego oraz będzie chronić przed nawrotem dolegliwości. Ćwiczenia fizyczne w fizjoterapii, będące częścią metody terapii jaką jest kinezyterapia, prowadzone pod okiem wykształconego fizjoterapeuty, powinny docelowo być częścią terapii dolegliwości bólowych i niestabilności kręgosłupa. Uzyskanie zdrowego kręgosłupa jest inwestycją na lata, dlatego nie warto czekać - odpowiednio szybkie nabycie pomocy ortopedycznych i rozpoczęcie treningu, który pozwoli Ci na pożegnanie się z przykrymi dolegliwościami bólowymi kręgosłupa. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pomocy ortopedycznych.