Sprzęt rehabilitacyjny
Rehabilitacja - proces powrotu do zdrowia
Osoby dojrzałe szczególnie narażone są na wystąpienie stanów zwyrodnieniowych lub innych patologicznych procesów. W takich sytuacjach często interwencja lekarska to za mało. Proces powrotu do pełnego zdrowia będzie wymagał od seniora wysiłku. W tej sytuacji sprzęt rehabilitacyjny często może być niezbędny. Rekonwalescencja wymagająca ćwiczeń fizycznych zwykle występuje po wszelkich operacjach oraz urazach. Ze względu na długi okres bezruchu pacjent musi zaktywizować mięśnie. Oczywiście do tego celu będzie najlepszy oraz wskazany sprzęt do rehabilitacji seniorów.
Sprzęt do rehabilitacji rodzaje i użytkownicy
Sprzęt do rehabilitacji osób starszych dzieli się według miejsca działania. Niezależnie od przeznaczenia akcesoria mają na celu odbudowanie siły oraz sprawności danego miejsca ciała. Pomagają również w przyspieszeniu powrotu do zdrowia pacjenta. Ze względu na obszar, na który oddziałuje sprzęt do rehabilitacji seniorów można podzielić go na lokalny lub o szerszym działaniu. Urządzenia mogą wspomagać pojedyncze miejsca lub całe kończyny. Sprzęt do rehabilitacji w domu przykłady: sprzęt do rehabilitacji kolan (dostosowany do wspomagania lokalnego kolana) albo sprzęt do rehabilitacji nóg, który ma szerszy zakres działania.
Akcesoria pomocnicze przy rehabilitacji w domu
Dojrzałość wiekowa wiąże się z osłabieniem organizmu. Wpływa na to również tendencja do siedzącego trybu życia. Pogorszeniu ulega układ sercowo- naczyniowy oraz mięśniowy. Aby przywrócić niemal pełną sprawność ciału trzeba o siebie zadbać. Warto wspomnieć o tym, że korzystanie ze sprzętu rehabilitacyjnego może usprawnić organizm nawet bez wystąpienia stanów patologicznych. Ćwiczenie pozwoli uniknąć upośledzenia funkcjonowania mięśni czy naczyń krwionośnych. Nie od dziś wiadomo, iż sport to klucz długowieczności. Dlatego warto zabezpieczyć się przed zasiedzeniem już dziś.
Wykorzystywanie produktów w codzienny życiu pozwoli na ograniczenia ryzyka:
- upośledzenia układu mięśniowo- szkieletowego
- zaniku mięśni
- odwapnieniu kości oraz osteoporozie
- ograniczeniu ruchomości stawów oraz przykurczów
- bezruchowi, który upośledza działanie układu pokarmowego
- apatii oraz negatywnemu nastawieniu powstałego na skutek braku ruchu
Usprawnienie procesu rehabilitacji i leczenia
Każda z opcji ma swoje zalety oraz wady. Wybranie profesjonalnej placówki to fachowa opieka połączona z ekspertyzą profesjonalistów. Wiąże się ona natomiast z dodatkowymi kosztami. Sprzęty do ćwiczeń w zaciszu domowym to większy komfort dla seniora. Nie ma potrzeby jechać do miejsca oddalonego o kilka kilometrów, od miejsca zamieszkania. W tym przypadku trzeba brać pod uwagę również stan zdrowia osoby starszej. Pacjent z uszkodzeniem kończyn dolnych nie będzie zdolny do prowadzenia samochodu. Trudność również sprawi podróż w zatłoczonej komunikacji miejskiej. Dla takiej osoby idealny może okazać się sprzęt do rehabilitacji kolan w domu.
Pełny asortyment sprzętu do ćwiczeń i rehabilitacji seniorów
W ofercie sklepu znajduje się pełen zestaw akcesoriów rehabilitacyjnych. Mogą z nich korzystać zarówno seniorzy we własnych domach oraz fizjoterapeuci w swoich gabinetach. Każdy ze sprzętów został przygotowany ze szczególną dbałością, która zapewnia wysoką funkcjonalność przez lata. Aby zapewnić najwyższą jakość rehabilitacji przy tworzeniu produktów pracowali eksperci branży rehabilitacyjnej i sportowej. Asortyment został przygotowany z myślą o szczegółowym spełnieniu potrzeb osób starszych. Dlatego każdy znajdzie urządzenie dostosowane do jego urazu lub potrzeby wzmocnienia danej partii mięśni. W razie wątpliwości obsługa sklepu chętnie doradzi oraz pomoże.