Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się


Balkoniki i podpórki - zadbaj o swoją stabilność podczas chodzenia

Wiele starszych osób oraz osoby niepełnosprawne, które mają problemy z poruszaniem zastanawia się jak mogą poprawić swoją sprawność ruchową. Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy zakupić urządzenia, które sukcesywnie poprawiają mobilność osoby z ograniczeniem ruchowym. Urządzenia te pomagają zachować stabilność podczas chodzenia - z reguły posiadają cztery kółka i drążek do trzymania. Chodziki, balkoniki i podpórki rehabilitacyjne to nie tylko urządzenia, które świetne sprawdzają się dla niepełnosprawnych oraz seniorów, ale mają także zastosowanie podczas rehabilitacji osób po operacji stawu biodrowego. 
 

Chodziki inwalidzkie dla kogo? 

Chodziki inwalidzkie są przeznaczone dla osób, które potrzebują dodatkowego wsparcia, ale nie chcą przez cały czas korzystać z wózka inwalidzkiego. Chodziki dla niepełnosprawnych mogą używać osoby mające problemy z poruszaniem się, takie jak zapalenie stawów lub uszkodzenie nerwów, a także osoby, które niedawno przeszły operację lub doznały urazu. Chodzik rehabilitacyjny to również doskonałe rozwiązanie dla osób starszych, które mają problemy z utrzymaniem równowagi, lub takich, które po prostu chcą wyjść na zewnątrz i poznać okolicę, nie martwiąc się o to, że się przewrócą - próbując utrzymać równowagę o własnych siłach! Aktualnie na rynku możemy znaleźć kilka rodzaji chodzików takich jak: chodzik rehabilitacyjny wysoki, chodzik rehabilitacyjny czterokołowy, chodzik trzykołowy, chodzik dwukołowy.
 

Balkoniki dla kogo? 

Balkonik inwalidzki idealnie sprawdzi się dla osób, które mają problemy z poruszaniem się, nie ma to żadnego znaczenia czy użytkownikiem są dzieci, osoby niepełnosprawne czy osoby starsze. Balkonik rehabilitacyjny pozwala na samodzielne przemieszczanie się, jest to ważny punkt w psychice każdej osoby z ograniczoną mobilnością - przykładowo balkonik dla seniora może ułatwić mu samodzielne poruszanie się co poprawi znacznie jego nastrój psychiczny, gdyż nie musi on prosić się osób trzecich o pomoc w przemieszczaniu. W sklepach można również znaleźć balkonik rehabilitacyjny dla dzieci - świetnie sprawdzi się on przy rehabilitacji najmłodszych. 

 

Różnice pomiędzy balkonikiem, chodzikiem a podpórka rehabilitacyjną

Podpórka rehabilitacyjna inaczej balkonik poprawia stabilizację postawy - dzięki czemu codziennie zadania nie będą tworzyły problemu. Inna sprawa to różnica pomiędzy balkonikiem a chodzikiem - balkoniki nadają się jedynie do przebywania krótkich dystansów przez osoby z ograniczonym poruszaniem się, natomiast chodziki są bardziej złożone i znajdują zastosowanie zarówno w krótkich dystansach jak i długich. Chodzik dla seniora może posiadać również pojemnik na bagaż- ułatwia on wyjścia seniorów na zakupy oraz dłuższe spacery, ponieważ można zabrać ze sobą niezbędne rzeczy (przykładowo przekąski i napoje), które nie obciążą fizycznie starszej osoby. 

 

W naszym sklepie znajdziesz pełny asortyment! 

Nasz sklep internetowy specjalizuje się w sprzętach rehabilitacyjnych dla osób z ograniczeniami ruchowymi, znajdziesz u nas m.in. chodzik rehablitacyjny dla dzieci czy też balkonik rehablitacyjny kroczący. Nasi eksperci oraz doradcy z branży, którzy współpracują z nami od lat polecają tylko i wyłącznie najwyższej klasy akcesoria do rehabilitacji. Wyróżniamy się nie tylko tym, że posiadamy najlepszą ofertę w internecie, lecz także tym, iż nasza obsługa potrafi idealnie doradzić Ci jaki sprzęt rehabilitacyjny wybrać dla siebie czy bliskich Ci osób. Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi produktami to serdecznie zapraszamy do kontaktu, natomiast jeśli wybrałeś już produkt, który chcesz kupić - zapraszamy do realizacji zamówień.