Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się


Leczenie wspomagające - opaski elastyczne 

Wszelkiego rodzaju opaski elastyczne wykorzystywane są przede wszystkim w przypadku kontuzji, leczenia wspomagającego czy przy wystąpieniu reakcji bólowych, które również mogą być spowodowane urazem. W przypadku problemów związanych ze stawami, mięśniami czy wiązadłami, opaska elastyczna może okazać się najlepszym wyborem. Oczywiście takie opaski muszą być odpowiednio dobrane, zarówno do konkretnego stawu, jak i ze względu na rozmiar. Opaska stabilizująca powinna wywierać ucisk o odpowiedniej sile, a także prawidłowo stabilizować konkretny staw. W ten sposób uzyskuje się najwyższej jakości efekt terapeutyczny, po zakończonym leczeniu pooperacyjnym lub pourazowym. Takie opaski, jak najbardziej stosowane mogą być w warunkach domowych, jak i podczas aktywności fizycznych. Stanowić będą dodatkowe zabezpieczenie stawu podczas wykonywania pierwszych ćwiczeń po urazach lub po operacji. 

 

Zastosowanie i wskazania do stosowania opasek 

Opaska elastyczna na kolano to jedna z najczęściej wybieranych opasek terapeutycznych. Głównie dlatego że, to właśnie stawy kolanowe tak często narażone są na kontuzje. Niezależnie jednak od tego czy mowa o opasce elastycznej na kolano czy na inną część ciała, warto wiedzieć, kiedy pojawiają się główne wskazania do ich noszenia. Przede wszystkim opaska elastyczna na nadgarstek, opaska elastyczna stawu skokowego czy opaska stabilizująca kolano, jak najbardziej powinny być wybierane, gdy dojdzie do urazu, albo pacjent dochodzi do siebie po operacji. Prawidłowo dobrane pod względem wykonania i rozmiaru opaski, jak najbardziej zabezpieczają staw przed pogorszeniem kontuzji lub stabilizują go po udanej operacji. Dodatkowo zmniejszają odczucia bólowe. Ich zakładanie i zdejmowanie jest bardzo łatwe, a do tego opaski mogą być noszone, zarówno w domu, jak i podczas ćwiczeń. Oprócz tego oczywiście są one lekkie, prawie niewyczuwalne podczas chodzenia, elastyczne i miękkie. W razie potrzeby nie ma również żadnych trudności w ich praniu czy przecieraniu.  

 

Opaski elastyczne - korzyści 

Elastyczny pas biodrowy, jak i wszystkie inne opaski elastyczne i stabilizujące, z całą pewnością przynoszą wiele korzyści dla zdrowia. Ich sumienne noszenie, gdy zajdzie taka potrzeba, jak najbardziej przyspiesza powrót do zdrowia i do pełnej sprawności. Dodatkowo staw, jak i mięsień są odpowiednio ustabilizowane, a to sprawia, że kontuzja nie pogłębia się. W wielu przypadkach noszenie takich opasek, jak najbardziej ułatwia poruszanie się, a oprócz tego, minimalizuje dolegliwości bólowe, które mogą być dokuczliwe, zarówno po kontuzji, jak i po operacji.