Fraud Blocker
Darmowa dostawa
dla zamówień powyżej 500 zł
Gwarancja jakości
zamawianych produktów
Szybka wysyłka
nawet w 24-48h!
Bezpieczne płatności
w 100% bezpieczne
  • Zaloguj się
    Zaloguj się
  • Zarejestruj się

 

Leczenie złamanych żeber - specjalne ortezy 

Orteza na złamane żebra to specjalny stabilizator, stosowany w leczeniu pourazowym. Zapewnia uruchomienie i precyzyjną miejscową izolację żeber w następstwie różnego rodzaju pęknięć, złamań i stłuczeń. Wyglądem przypomina plaster i posiada stosunkowo niewielkie rozmiary. Odpowiedni rozmiar dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od charakteru i rozległości urazu. Jej założenie nie wymaga dodatkowych środków, takich jak woda czy źródła ciepła. Orteza jest lekka i elastyczna, co wpływa pozytywnie na komfort pacjenta. Dzięki zastosowaniu odpowiednich komponentów umożliwia przepuszczanie ciepła i wilgoci. Jest łatwa w utrzymaniu, charakteryzuje się też dużą wygodą użytkowania. Można ją nosić od 7 do 10 dni, po tym czasie (jeśli dolegliwości nie ustępują) należy wymienić stabilizator na kolejny. Podczas jej użytkowania należy unikać kąpieli w wannie oraz wizyt na basenie, można jednak brać prysznic. 

 

Orteza na złamane żebra - zastosowanie i wskazania 

Ortezę stosuje się w celu unieruchomienia i izolacji żeber w przypadku ich złamania, stłuczenia lub pęknięcia. Można ją doskonale dopasować do struktury anatomicznej pacjenta, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne - punktowe lub całościowe - unieruchomienie konkretnych części ciała. Dzięki stosowaniu ortezy dolegliwości bólowe, szczególnie uciążliwe kiedy pacjent ma złamane żebra, będą wyraźnie mniejsze. Zapobiegnie to konieczności przyjmowania dużej dawki środków przeciwbólowych. Wpływa też ona pozytywnie na poprawę funkcji oddechowych i znacząco skraca okres hospitalizacji i rehabilitacji. Dzięki swoim właściwościom i precyzyjnemu działaniu skutecznie obniża ryzyko wystąpienia komplikacji. Co istotne, szczególnie w przypadku starszych pacjentów, orteza na złamane bądź stłuczone żebra zmniejsza ryzyko zachorowania na zapalenie płuc. Jej dodatkową zaletą jest fakt, że przepuszcza promienie RTG, dzięki czemu nie trzeba jej ściągać podczas wykonywania prześwietlenia w celu kontroli postępów leczenia. 

 

Orteza na złamane żebra a pas piersiowy 

Pas piersiowy to kolejny środek stosowany przy urazach żeber. Inaczej niż ortezę umieszczaną punktowo, pas zakłada się na klatkę piersiową i górną część brzucha. Stabilizuje miejsca uszkodzeń żeber i mostka, ma też zapobiegać nadmiernemu rozprężaniu mięśni międzyżebrowych. Dobrze sprawdza się w stanach pooperacyjnych, chroniąc przed rozejściem się miejsca po zabiegu. Jednak jeżeli chodzi o swobodę poruszania się i oddychania, zdecydowanie lepiej sprawdza się orteza na złamane żebra. Wprawdzie pas piersiowy również zmniejsza dolegliwości bólowe ograniczając ruchy żeber, robi to jednak w sposób uniemożliwiający swobodne oddychanie. Podczas jego stosowania zmniejsza się zdolność oddechowa płuc, a to może prowadzić do szerzenia się i osadzania bakterii. Znacząco zwiększa to ryzyko zachorowania na zapalenie płuc. Tymczasem orteza stabilizuje żebra i zmniejsza odczucie bólu, ale jednocześnie wspomaga oddychanie i przyśpiesza proces regeneracji uszkodzonych miejsc.